Reklama
Zasady przyznawania championatów
INTERCHAMPION
4x CACIB w 3 różnych krajach od 3 różnych sędziów, odstęp między 1 i ostatnim CACIB musi wynosić co najmniej 1 rok i 1dzień

Austria AUSTRIA
Młodzieżowy: 3x JugendBester od 2 sędziów albo 2x Jugendbester + 1 CACA z klasy pośredniej albo otwartej uzyskanego do wieku 24 miesięcy.
Champion: 4x CACA od 3 sędziów, odstęp pomiędzy pierwszym, a ostatnim CACA musi wynosić co najmniej 1 rok i 1 dzień.
Weteran: 3x pierwsza lokata z oceną doskonałą w klasie weteranów od 2 różnych sędziów.

Belgia BELGIA
4x CAC (w tym przynajmniej jeden na wystawie międzynarodowej) od 3 sędziów, odstęp pomiędzy pierwszym, a ostatnim CAC musi wynosić co najmniej 1 rok i 1 dzień (CAC w Brukseli liczy się podwójnie).

Białoruś BIAŁORUŚ
Młodzieżowy: 3x CACJ od 2 sędziów lub 2x CACJ (w tym przynajmniej jeden na wystawie międzynarodowej) od 2 sędziów albo 1 CACJ na championacie rasy; jeśli pies ma championat Rosji, Ukrainy, Litwy lub Łotwy wystarczy 1 CACJ.
Champion: 6x CAC od 4 sędziów albo 4x CAC (w tym przynajmniej jeden na wystawie międzynarodowej) od 3 sędziów, jeśli pies ma championat Rosji, Ukrainy, Litwy lub Łotwy wystarczy 1 CAC.

Bośnia i Hercegowina BOŚNIA I HERCEGOWINA
Młodzieżowy: 2x CACJ.
Champion: 4x CAC (w tym przynajmniej dwa na wystawie międzynarodowej) od 3 sędziów, odstęp pomiędzy pierwszym, a ostatnim CAC musi wynosić co najmniej 1 rok i 1 dzień.

Bułgaria BUŁGARIA
Młodzieżowy: 3x CACJ; jeśli pies ma jakikolwiek championat wystarczy 2x CAC.
Champion: 3x CAC - odstęp pomiędzy pierwszym, a ostatnim CAC musi wynosić co najmniej 6 miesięcy i 1 dzień; jeśli pies ma jakikolwiek championat wystarczy 2x CAC.
Grand Champion: 1 CAC po uzyskaniu tytułu championa.

Chorwacja CHORWACJA
Młodzieżowy: 3x CACJ; można zamienić 1 CAC uzyskany do wieku 18 miesięcy na CACJ.
Champion: 4x CAC (w tym przynajmniej dwa na wystawie międzynarodowej) od 3 sędziów, odstęp pomiędzy pierwszym, a ostatnim CAC musi wynosić co najmniej 1 rok i 1 dzień.

czarnogora CZARNOGÓRA
Młodzieżowy: 2x CACJ.
Champion: 4x CAC (w tym przynajmniej dwa na wystawie międzynarodowej) od 3 sędziów, odstęp pomiędzy pierwszym, a ostatnim CAC musi wynosić co najmniej 1 rok i 1 dzień; są organizowane wystawy na których można otrzymać championat za 2x CAC.

Czechy CZECHY
Młodzieżowy: 3x CACJ (w tym przynajmniej 1 na wystawie międzynarodowej) od 2 sędziów; można zamienić 1 CAC uzyskany do wieku 24 miesięcy na CACJ.
Champion: 4x CAC (w tym przynajmniej dwa na wystawie międzynarodowej) od 2 sędziów, CAC muszą być zdobyte w przynajmniej dwóch sezonach wystawowych.
(sezon wystawowy = rok kalendarzowy).
Grand: mogą uzyskać psy posiadające tytuł Championa Czech, konieczne są trzy CAC w klasie championów w tym jedno na międzynarodowej od 2 różnych sędziów.
CAC-e liczą sie od 01.01.2008.
Weteran: 3x pierwsze miejsce z oceną doskonałą w klasie weteranów, w tym jeden na wystawie międzynarodowej, od 2 różnych sędziów.

dania DANIA
Champion: 3x CAC od 3 sędziów, jeśli pies ma championat własnego kraju wystarczy 1 CAC uzyskany po 1.01.2008, ostatni CAC musi być uzyskany w wieku powyżej 18 miesięcy (małe rasy) lub 2 lat (duże rasy); w klasie championów nie otrzymuje się CAC.

estonia ESTONIA
Młodzieżowy: 3x CACJ, jeśli pies ma jakikolwiek championat wystarczy 1 CACJ.
Champion: 3x CAC, jeśli pies ma jakikolwiek championat wystarczy 1 CAC; jest przyznawane tylko jeden CAC dla psa i suki spośród psów z klasy otwartej, championów i pośredniej, ostatni CAC musi być przyznany w wieku powyżej 2 lat. Można go też uzyskać na podstawie młodzieżowego championatu. Champion Estonii nie może dostać CAC. Zazwyczaj jest pytanie czy przyjmujesz CAC.

Finlandia FINLANDIA
Champion: 3x CAC, jeśli pies ma jakikolwiek championat wystarczy 1 CAC, ostatni CAC powyżej 24 miesięcy.

Francja FRANCJA
Champion: 4x CAC (w tym jeden z wystawy Champion Francji organizowanej raz do roku); tylko jeden CAC na płeć; championy nie wchodzą do porównania.

gibraltar GIBLARTAR
Młodzieżowy: 2x CACJ.
Champion: 2x CAC, CAC przyznawany jest spośród psów z klasy otwartej, championów i pośredniej, dla championów innych krajów wystarczy 1 CAC, ale pies musi być zgłoszony do klasy otwartej.

grecja GRECJA
Champion: 3x CAC od 3 sędziów bez ograniczeń czasowych.

hiszpania HISZPANIA
Champion: 4x CAC od 3 sędziów, w tym przynajmniej jeden CAC musi pochodzić z wyznaczonej wystawy przez Hiszpański Związek Kynologiczny (2 wystawy w ciągu roku, zazwyczaj Madryt i jedno inne miasto, które zmienia się co rok) lub z wystawy klubowej tzw. monografiki. Jeśli pies zdobędzie CAC z wystawy "madryckiej" potrzebuje ocenę doskonałą z monografiki, jeśli pies zdobędzie CAC z monografiki potrzebuje ocenę doskonałą z wystawy "madryckiej".

holandia HOLANDIA
Młodzieżowy: 3x pierwsze miejsce w klasie młodzieży z ocena doskonałą
Champion: 4x CAC (CAC na wystawie w Amsterdamie i wystawie klubowej liczy się podwójnie, jeżeli pies otrzymał CAC na wystawie w Amsterdamie i wystawie klubowej tylko jeden CAC liczy się podwójnie, r.CAC na wystawie w Amsterdamie i zwykłej liczy się jako 1/4, r.CAC na wystawie klubowej liczy się jako 1 CAC) od dwóch sędziów, ostatni CAC musi być uzyskany w wieku powyżej 27 miesięcy, jeśli się ma zdobyte wcześniej CAC to wystarczy r.CAC, tylko jeden CAC spośród młodzieży, pośredniej, otwartej i championów.

Litwa LITWA
Młodzieżowy: 3x CACJ od 2 sędziów.
Champion: 3x CAC (w tym przynajmniej 1 na wystawie międzynarodowej) od 2 sędziów, między pierwszym CAC, a ostatnim CAC musi upłynąć 1 rok i 1 dzień lub 5x CAC od 3 sędziów, między pierwszym CAC a ostatnim CAC musi upłynąć 1 rok i 1 dzień, młodzieżowy championat Litwy liczy się jako 1 CAC, rok w takim przypadku zaczyna się od daty otrzymania ostatniego Zwycięstwa Młodzieży.

luksemburg LUKSEMBURG
Młodzieżowy: 1 CACJ.
Champion: 2x CAC, jeśli pies ma championat we własnym kraju wystarczy 1 CAC (musi być wystawiony w klasie championów).

lotwa ŁOTWA
Młodzieżowy: 3x JCAC, jeśli pies ma jakikolwiek championat wystarczy 1 JCAC; jeśli pies który jest już Młodzieżowym Championem Łotwy albo ma już 3 JCAC zajął 1 miejsce, JCAC przyznaje się kolejnemu psu.
Champion:
- 3x CAC od co najmniej 2 sędziów, między pierwszym CAC a ostatnim CAC musi upłynąć 52 tygodnie;
- jeśli kraj ma podpisaną umowę z Łotwą wówczas istnieje możliwość uzyskania championatu za 1 CAC w przypadku posiadania championatu własnego kraju;
- jeśli pies ma Młodzieżowy Championat Łotwy zdobyty poprzez 3x JCAC wystaczy 1 CAC do otrzymania Championatu Łotwy;
- jeśli Młodzieżowy Championat Łotwy został zdobyty przez 1 JCAC to w przypadku podpisania umowy wystarczy 1 CAC do otrzymania Championatu Łotwy, w obu przypadkach między pierwszym JCAC a CAC muszą upłynąć 52 tygodnie;
- jeśli pies ma się już Championa Łotwy nie otrzymuje CAC, jest przyznawany tylko jeden CAC dla psa i suki spośród psów z klasy pośredniej, otwartej i championów.
Weteran: 3x VCAC w klasie weteranów albo 1 VCAC jeśli pies posiada Champion Weteranów innego kraju.

Mołdawia MOŁDAWIA
Młodzieżowy: 2x CAC, jeśli pies ma jakikolwiek championat wystarczy 1 CAC.
Champion: 3x CAC, jeśli pies ma jakikolwiek championat wystarczy 1 CAC.

monako MONAKO
Champion: 2x CAC.

Niemcy NIEMCY
Młodzieżowy: 3x CACJ od 2 sędziów.
Champion: 5x CAC (w tym przynajmniej trzy na wystawie międzynarodowej lub zwykłej, nie więcej niż 2 na klubówkach, CAC na wystawie VDH-Europasier-Zuchtschau and Bundessieger-Zuchtschau liczy się podwójnie, r.CAC na wystawie VDH-Europasier-Zuchtschau and Bundessieger-Zuchtschau liczy się jako 1 CAC) od 3 sędziów, odstęp pomiędzy pierwszym, a ostatnim CAC musi wynosić co najmniej 1 rok i 1 dzień.
Weteran: 3x CAC w klasie weteranów od 2 różnych sędziów.

Norwegia NORWEGIA
Champion: 3x CAC (w tym przynajmniej jeden na wystawie międzynarodowej) od 3 sędziów, jeśli pies ma championat wystarczy 1 CAC, ostatni CAC musi być uzyskany w wieku powyżej 2 lat (małe rasy powyżej 15 miesiąca).

Polska POLSKA
Młodzieżowy: 3x Zwycięstwo Młodzieży (w tym przynajmniej jeden na wystawie międzynarodowej lub klubowej) od 3 sędziów.
Champion: 3x CWC (w tym przynajmniej jedno na wystawie międzynarodowej lub klubowej) od 3 sędziów, między pierwszym i ostatnim CWC musi upłynąć co najmniej 6 miesięcy i 1 dzień.

Portugalia PORTUGALIA
Champion: 4x CAC od 3 sędziów, w tym przynajmniej dwa muszą być ze specjalnie określonych wystaw: jeden CAC z wystawy klubowej, a drugi z określonej wystawy w Lisbonie; nie ma CAC w klasie championów.

Rosja ROSJA
Młodzieżowy: 4x CACJ, jeśli pies ma jakikolwiek championat wystarczy 1 CACJ.
Champion Rosji: 6x CAC, uzyskanych na wystawach regionalnych albo 4x CAC, z których jeden uzyskano na wystawie międzynarodowej (CACIB) lub wszechrosyjskiej (CAC) lub 4x CAC + 1 SS (certyfikat zgodności ze wzorcem), lub 3x CAC + 1 KCzK (Kandydat na Championa Klubu), lub 2x CAC + 2x KCzK albo 1 CAC + 2x CzK (tytuł Champion klubowego, przyznany przez NKP - Krajowy Klub Rasy), lub 1 CAC + 3x KCzK, lub 1 KCzK + 1 CzK, lub 4x KCzK; jeśli pies ma jakikolwiek championat wystarczy 1 CAC (albo KCzK albo SS albo 1 SW - Zwycięzca klasy championów).
Każdy z certyfikatów musi być wydany przez innego sędziego.
Champion RKF: tytuł ten przyznawany jest w Moskwie dwa razy do roku na wystawach "Rossija" i "Eurazja". Na tych wystawach CACIB = Champion RKF.

rumunia RUMUNIA
Młodzieżowy: 3x CACJ (w tym przynajmniej jeden na wystawie międzynarodowej) od 2 sędziów; organizowana jest raz w roku wystawa Romanian Open, gdzie uzyskanie CACJ jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu Młodzieżowego Championa.
Champion: 3x CAC w tym:
- 2x CAC na wystawie międzynarodowej lub klubowej
- 1 CAC na wystawie międzynarodowej, krajowej lub klubowej
…od 3 różnych sędziów, odstęp pomiędzy pierwszym, a ostatnim CAC musi wynosić co najmniej 7 miesięcy; jeśli pies ma jakikolwiek championat wystarczy uzyskanie CACIB-a.
Organizowana jest raz w roku wystawa Romanian Open, gdzie uzyskanie CACIB-a jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu championa.
CAMPION ROMÂNIA CUM LAUDAE: 3 zwycięstwa w klasie championów.

serbia SERBIA
Młodzieżowy: 3xCACJ od 2 sędziów.
Champion: 4x CAC od 3 sędziów, odstęp pomiędzy pierwszym, a ostatnim CAC musi wynosić co najmniej 6 miesięcy i 1 dzień.

Słowacja SŁOWACJA
Młodzieżowy: 3x CACJ (w tym przynajmniej jeden na wystawie międzynarodowej) od 2 sędziów; można zamienić 1 CAC uzyskany do wieku 24 miesięcy na CACJ.
Champion: 4x CAC (w tym przynajmniej jeden na wystawie międzynarodowej) od 2 sędziów, CAC muszą być zdobyte w przynajmniej dwóch sezonach wystawowych (sezon wystawowy = rok kalendarzowy); można zamienić 3 r.CAC na CAC (tylko raz!).
Grand: mogą uzyskać psy posiadające tytuł Championa Słowacji, konieczne są trzy zwycięstwa w klasie championów w tym jedno na wystawie międzynarodowej razem z tytułem CACIB, od 2 różnych sędziów.
Weteran: 3x zwycięstwo w klasie weteranów z oceną doskonałą, w tym jedno na wystawie międzynarodowej, od 2 różnych sędziów.

slowenia SŁOWENIA
Młodzieżowy: 3x CACJ (w tym przynajmniej jeden na wystawie międzynarodowej) od 2 sędziów; można zamienić 1 CAC uzyskany do wieku 24 miesięcy na CACJ.
Champion: 4x CAC (w tym przynajmniej dwa na wystawie międzynarodowej) od 4 sędziów, odstęp pomiędzy pierwszym, a ostatnim CAC musi wynosić co najmniej 1 rok i 1 dzień

Szwajcaria SZWAJCARIA
Młodzieżowy: 3x CACJ (w tym przynajmniej 1 na wystawie międzynarodowej) od co najmniej 2 sędziów.
Champion: 4x CAC (w tym przynajmniej 2 na wystawie międzynarodowej) od 3 sędziów, odstęp pomiędzy pierwszym, a ostatnim CAC musi wynosić co najmniej 1 rok i 1 dzień
Weteran: 3x CAC (w tym przynajmniej 1 na wystawie międzynarodowej) w klasie weteranów, od 2 różnych sędziów.

szwecja SZWECJA
Champion: 3x CAC od dwóch sędziów, jeśli pies ma jakikolwiek championat wystarczy 1 CAC, ostatni CAC musi być uzyskany w wieku powyżej 2 lat; w klasie championów nie otrzymuje się CAC

Ukraina UKRAINA
Młodzieżowy: 3x JCAC, jeśli pies ma jakikolwiek championat wystarczy 1 JCAC.
Champion:
- 6x CAC na wystawach krajowych od co najmniej 5 sędziów, odstęp pomiędzy pierwszym, a ostatnim CAC musi wynosić co najmniej 1 rok i 1 dzień;
- 4 CAC w tym jeden na wystawie międzynarodowej, odstęp pomiędzy pierwszym, a ostatnim CAC musi wynosić co najmniej pół roku;
- 2 CAC na wystawach międzynarodowych;
- na championatach rasy dla najlepszego psa i suki;
- jeśli pies ma jakikolwiek championat wystarczy 1 CAC.

USA USA
Champion: 15 punktów zdobytych w sumie z wystaw; ilośc punktów zależy od rangi wystawy oraz ilości konkurencji.

Węgry WĘGRY
Młodzieżowy: 3x CACJ (w tym przynajmniej jeden na wystawie międzynarodowej) od 2 sędziów
Champion: 4x CAC (w tym przynajmniej jeden na wystawie międzynarodowej) od 3 sędziów, odstęp pomiędzy pierwszym, a ostatnim CAC musi wynosić co najmniej 1 rok i 1 dzień.
Show: 6x CAC (w tym przynajmniej trzy na wystawie międzynarodowej) od 3 sędziów, odstęp pomiędzy pierwszym, a ostatnim CAC musi wynosić co najmniej 1 rok i 1 dzień
Grand: mogą uzyskać psy posiadające tytuł Championa Węgier, konieczne są trzy zwycięstwa w klasie championów, a także Zwycięstwo Rasy podczas wystawiania w klasie championów na wystawie międzynarodowej.
Weteran: 3x CAC w klasie weteranów, w tym jeden na wystawie międzynarodowej lub klubowej oraz dwa na wystawie krajowej, od 2 różnych sędziów.

Włochy WŁOCHY
Champion: 6x CAC w klasie otwartej od 5 różnych sędziów w tym co najmniej 2 z wystaw międzynarodowych.

dania szwecja Norwegia Finlandia NORDIC CHAMPION
posiadanie 3 championatów spośród 4 krajów: Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii.

Litwa lotwa estonia BALTIC CHAMPION
3 championaty z krajów: Litwa, Łotwa i Estonia.
Pink Design Group
Copyright © 2007-2015 E-sznaucery. All Rights Reserved.
Webdesign by Pink Design